wtorek, 15 lutego 2011


Nie pisałam przez dość długi czas (wolę chyba nie liczyć ile to było), ale teraz powracam z wieloma nowymi pomysłami na bloga ! Nie wiem jak Wy - ja właśnie zaczynam moje zimowe ferie, więc będę miała duużo czasu na robienie zdjęć i przejrzenie wszystkich blogów, na które nie zaglądałam od 100 lat. Mimo, że mam teraz ferie, to muszę się przyznać, że zamiast pojechać na narty to wciąż i wciąż oglądam na youtube wakacyjne filmiki z Dominikany , Malediw, albo z Bahamów i z niecierpliwością wyczekuję wakacji. Brakuje mi Słońca, morza, palm i letniego NIC nie robienia. Więc póki co bujam gdzieś w obłokach. Pewnie już wkrótce spadnę na ziemię z hukiem, kiedy okaże się, że ferie skończyły się już miesiąc temu. Ale póki co nie warto się tym martwić :)

English : I haven't been writing since ... Well, it's not important. Just for a loong time :)  But now I'm back with some new ideas for my blog ! I don't know how about you - but I'm at the begging of my winter holidays, so I'll have a lot of time to take some photos and visit those blogs which I haven't visited for long time. And I have to tell you that instead of going somewhere skiing or just enjoy the snow (okay, we have no snow here , but in the mountains) I'm watching and watching vacation movies from Dominicana, Maldives or Bahamas and I'm counting down to vacations. I miss sun, sea, palms and summer laziness. So for now I'm building castles in the air. Soon I'll have to come back to the earth 'cause school is gonna force me, but who cares ? ;)8 komentarzy:

 1. thank-you for the comment my lovely,
  i'm glad you agree with me, it's obviously something a lot of bloggers think. I definitely agree with you all the way!
  i love these pictures and your blog, i'm sure i'm following already but if i'm not i will be now <3

  OdpowiedzUsuń
 2. thanks for your comment ann :) your blog is lovely..and i love your header image! following you back.

  I did the galaxy effect in photoshop...find a galaxy photo you like and open it up in photoshop along with the picture that you want to put the galaxy effect on. drag the galaxy photo onto the other photo so it is a second layer....then go to layer blending options and put it on the "lighten" effect and set the opacity to about 80%!

  haha I realise that's a lot of technological mumbo jumbo....if you want me to I can "galaxyify" whatever photo you want, just email me - dottienikki@gmail.com

  x

  OdpowiedzUsuń
 3. Well, hooray for blogging come backs!
  And make sure to enjoy your winter vacations to the fullest! ...also, write, write, write and post, post, post!
  I can't wait to read more of your posts!
  * ^ *

  ~ Orphin's Domains ~

  OdpowiedzUsuń
 4. thanks for your really lovely comment! I love these photos and your blog header :) following!
  xxx

  OdpowiedzUsuń
 5. Seeing these pictures makes me miss summer,the gorgeous sun and the beach

  OdpowiedzUsuń
 6. OMG, your header is amazing!

  Such inspiring photos! <3

  http://myfashioninsider.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Great pics, very summer-ish!
  Your header's amazing too, I'm following you!

  coolkidscantdie-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń